Уолл-стріт закрилася в мінусі: заходи ФРС не змогли заспокоїти інвесторів

Все про економіку та фінанси

Американські фондові індекси знизилися в понеділок (Dow Jones - на 3,04%, S&P 500 - на 2,93%), оскільки нові заходи Федеральної резервної системи не змогли заспокоїти побоювання інвесторів з приводу швидко поширення коронавірусу, пише Reuters.

Після зниження процентних ставок майже до нуля і збільшення обсягу покупок казначейських облігацій і забезпечених іпотечними кредитами цінних паперів минулого тижня американський ЦБ в понеділок представив спектр програм для великих компаній, домашніх господарств і малого бізнесу, пославшись на "величезні труднощі", що стоять перед економікою.

США посилили заходи боротьби проти поширення коронавируса: 13 з 50 штатів ввели обмеження на пересування людей. Ці заходи обіцяють майже повне припинення економічної активності і чинять тиск на американські акції, при цьому ряд аналітиків переглядає свої прогнози зростання.

"Те, що зробила ФРС, важливо, тому що це дійсно допомагає кредитним ринкам. Але цього недостатньо з точки зору фондового ринку, - сказав Віллі Дельвіче з Robert W. Baird в Мілуокі. - Що нам зараз потрібно, так це лідерство в Конгресі, щоб прийняти якийсь законопроект про стимулювання, тому що те, що робить ФРС, знімає деякі проблеми, але цього недостатньо, щоб вирішити те, що відбувається".

Goldman Sachs очікує, що розвинені економіки "дуже різко скоротяться" у другому кварталі, включаючи падіння економічної активності в США на 24%. Це в два з половиною рази більше попереднього післявоєнного антирекорду.