Уманський: держбюджет через схеми щомісяця недоотримує біля 10 млрд грн доходів

Все про економіку та фінанси

Ігор Уманський, який донедавна був міністром фінансів, в інтерв’ю для Lb.ua розповів про конфлікт з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і спроби домогтися звільнення керівників податкової та митної служб. Крім того, екс-глава Мінфіну заявив, що “від “скруток” з ПДВ бюджет недоотримує в середньому 5 млрд [грн] на місяць” (цитата).

Після цього І. Уманський на своїй сторінці у Facebook уточнив, що 5 млрд грн - це середній показник, оскільки “сума в різні місяці різна”. “Щоб “оптимізувати” такий обсяг ПДВ, необхідний обсяг самих операцій “оптимізації” в рази більше. І це - “відхід” від оподаткування по прибутку 2-3 млрд грн”, - додав екс-міністр фінансів.

Крім того, він вказав на “ігри” з податковим боргом (“його “надування”, оспорювання, списання”), а це “ще близько 2-3 [млрд] на місяць, а також “контрабас” або частково замкнутий на ці схеми, або просто виключно кешеві операції, які без доступу до баз даних порахувати поки неможливо” (цитата).

“Разом йдеться про близько 10 млрд грн в місяць усереднено втрат доходів держбюджету. Закон «збереження енергії» ніхто не відміняв. «Якщо десь убуває, то десь прибуває». Все інше - "only dust in the wind", - резюмував І. Уманський.

P.S.

За даними Державної податкової служби, за підсумками І кварталу індикатив Мінфіну з ПДВ був виконаний на 101,7%. Як зазначається, внаслідок цього до бюджету додатково надійшло 400 млн грн:

“Сальдо ПДВ у січні-березні 2020 року становило 25,9 млрд грн, що на 10,1 млрд грн, або на 63,8% більше відповідного періоду 2019 року.

Загалом з початку року до бюджету надійшло 65,3 млрд грн, відшкодовано 39,4 млрд грн податку на додану вартість.

При зменшенні бази оподаткування (обсягу оподаткованих операцій) у І кварталі 2020 року до відповідного періоду 2019 року на 0,14%, задекларовані до сплати суми ПДВ зросли на 6,5%, що в грошовому еквіваленті становить +4 млрд грн.

Це стало можливим завдяки ефективному адмініструванню та впровадження нової системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків”.

«Ми дякуємо усім сумлінним платникам, які у цих складних для функціонування бізнесу умовах, продовжують робити свій внесок у наповнення бюджету. При цьому податкова гарантує продовження поступу у боротьбі із мінімізаційними схемами з ПДВ», - зазначив глава ДПС Сергій Верланов.

При цьому глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев оприлюднив такі дані (див. нижче).