Уманський: фактичний секвестр бюджету складе як мінімум 100 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Екс-міністр фінансів і екс-радник керівника Офісу президента Ігор Уманський закликає до публічного секвестру держбюджету-2020 року приблизно на 100 млрд грн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми розуміємо, що де-юре, прозорим чином, або де-факто секвестр в Україні в цьому році буде. Але я переконаний, що робити його в ручному режимі чиновниками з незрозумілою мотивацією - це неправильний шлях", - сказав І. Уманський в ході прес-брифінгу.

"Те, що я бачу і по тому, як спілкуюся з представниками уряду, ринку мінімум 100 млрд грн не буде проведено видатків", - додав екс-глава Мінфіну.

І. Уманський також розкритикував податкову і митну реформу, зазначивши, що відновилася практика затримок бюджетного відшкодування ПДВ, зберігається проблема "скруток".

Раніше екс-перший заступник міністра економіки та керівник з політичних питань Київської школи економіки (КШЕ) Павло Кухта повідомляв, що на 9 листопада непрофінансовано близько чверті витрат держбюджету - 323 млрд грн, з яких 140 млрд грн - т.зв. соціальні витрати (виплати пенсій, зарплат і соцвиплат в листопаді-грудні). При цьому план по доходах держбюджету на два останніх місяці передбачає 111 млрд грн.

"За умови сильного перевиконання на 25% (яке зараз відбувається "азаровським" шляхом - фіскали не відшкодовують ПДВ експортерам і пресують бізнес платити наперед) вийде якраз трохи менше 140 млрд грн - досить для зарплат, пенсій і соцвиплат, але нічого більше. З урахуванням удару по економіці від локдауна - таке перевиконання оптимістичне", - зазначав П. Кухта.

Він зауважував, що державі потрібно профінансувати близько двох третин планового дефіциту бюджету на 2020 рік - близько 200 млрд грн, до того ж в листопаді-грудні необхідно рефінансувати 49 млрд грн погашень по державному боргу.