"Укрзалізниця" переводить частину працівників на 4-денний робочий тиждень

Все про економіку та фінанси

В.о. голови правління "Укрзалізниці" Іван Юрик під час зустрічі з представниками профспілок компанії повідомив, що УЗ  з 1 липня частина її працівників буде переведена на чотириденний робочий тиждень. Як зазначається, йдеться передусім про співробітників апаратів управлінь центрального офісу УЗ, регіональних філій і філій та інженерно-технічних працівників.

Як зазначається, робітників, які працюють за змінним графіком, зайнятих на роботах капітального характеру (реконструкції та капітального ремонту колії, стрілочних переводів, штучних споруд), з ремонту, обслуговування й налагодження основного технологічного устаткування, з безпосереднього перевезення вантажів і пасажирів та їх обслуговування, за словами очільника Укрзалізниці, запровадження неповного робочого тижня не торкнеться.

За словами І. Юрика, на сьогодні УЗ впроваджує низку антикризових заходів для подолання викликів, що постали перед компанією внаслідок пандемії коронавірусу.

«Нам уже вдалося досягти стабілізації ситуації завдяки низці заходів економії на непріоритетних видатках, раціоналізації обсягу ремонтів та обслуговування, активній боротьбі з корупцією, отриманні додаткових доходів від продажу непридатного до використання майна. Зараз ми маємо зосередитися на перевізній роботі та наших клієнтах. Важливо, щоб усі процеси працювали чітко та на відповідну потужність до запиту реального сектору економіки. Умови праці залізничників, які відповідають за безперервність руху поїздів, будуть збережені», — зазначив він.

Також на виконання закону України, яким обмежено рівень оплати керівників держкомпаній, на період карантину приведено розмір зарплати членів правління Укрзалізниці до розміру, що не перевищує 10 мінімальних зарплат. Крім того, заробітні плати всіх топменеджерів центрального апарату в добровільному порядку знижені до 25%, зауважують в УЗ.

Керівник компанії наголосив, що скорочення робочого тижня для окремих працівників — це вимушений крок, про який було заздалегідь повідомлено працівникам наприкінці квітня цього року, за два місяці до запровадження, та вже наприкінці серпня цього року компанія повернеться до перегляду строку дії цього рішення. «Все залежатиме від відновлення економіки України та обсягів вантажних залізничних перевезень. Я впевнений, що компанія впорається з цією кризою та вийде з нею сильнішою та ефективнішою», — резюмував він.