"Укрзалізниця" хоче щорічну держпідтримку на 50 млрд грн

Все про економіку та фінанси

В.о. глави правління "Укрзалізниці" Іван Юрик на зустрічі із головою виконкому Нацради реформ Міхеілом Саакашвілі заявив, що УЗ потребує 50 млрд грн державної підтримки щорічно, пише "Економічна правда".

"Наразі перед нами, у ці нелегкі часи, спричинені пандемією коронавірусу, стоїть завдання стабілізувати фінансовий стан товариства та перейти до фази активного розвитку. Саме це і стало основою наших реформ, які вже впроваджуються та ще попереду", — зазначив керівник УЗ.

Як зазначається, компанія вже впровадила низку заходів для стабілізації становища, але для продовження реформ необхідна підтримка держави. Укрзалізниця, на сьогоднішній день, завдяки реалізації антикризових заходів, уже зекономила 6,5 млрд грн.

"Проте велику надію ми покладаємо на державу та її підтримку, яка, за нашими підрахунками, необхідна в обсязі до 50 млрд грн щорічно, адже державне фінансування залізниць є загальносвітовою практикою та збільшується в умовах кризи", — констатував Юрик.

Саакашвілі підтримав необхідність вирішення ключових проблем, що стоять перед УЗ: оптимізація неефективних активів та залучення інвестицій в розвиток, в тому числі із залученням державного бюджету та інших видів державної підтримки.

Нагадаємо, за підсумками січня-березня 2020 року "Укрзалізниця" отримала збиток у розмірі 7 млрд грн - негативно на фінансово-економічні показники УЗ впливає вимушена зупинка діяльності у зв`язку з карантином.

Кабмін заявляв про ризик дефолту "Укрзалізниці".