"Укртранснафта" виграла судовий спір з ДФС на 410 млн грн

Все про економіку та фінанси

13 листопада Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов “Укртранснафти” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №640/2966/19) та зобов’язав фіскалів провести зарахування помилково сплачених позивачем коштів у сумі 409,8 млн грн в рахунок сплати поточних грошових зобов`язань з податку на прибуток.

Згідно з судовими матеріалами, “Укртранснафта” здійснила платежі в держбюджет на вказану суму в 2015 році з призначенням - частина чистого прибутку за 2014 рік.

Згодом, після отримання листа-роз’яснення від свого єдиного акціонера - “Нафтогазу”, “Укртранснафта” звернулася до ДФС з проханням перерахувати помилково сплачені кошти в рахунок сплати поточних грошових зобов`язань з податку на прибуток.

Натомість в ДФС повідомили, що "Укртранснафта" порушила терміни подання відповідної заяви, у зв`язку з чим “надміру сплачена сума у розмірі 409 786 342,43 грн. підлягає списанню до бюджету” (цитата з судових матеріалів).

Суд не погодився з такою оцінкою ДФС та вирішив, що фіскали протиправно не зарахували помилково сплачені кошти в рахунок сплати поточних грошових зобов`язань позивача з податку на прибуток.