"Укрпошта" знову погрожує припинити доставку пенсій, пропонує "відкритий тендер"

Все про економіку та фінанси

Гендиректор “Укрпошти” написав лист прем’єру Володимиру Гройсман, в якому повідомив, що з 1 січня 2020 року компанія не буде доставляти пенсії за поточним “збитковим” (цитата) тарифом, пише liga.net.

Смілянський запропонував два виходи з ситуації: прийняти новий тариф на поширення пенсій і винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок вирішив, скільки вона коштує.

"Доставка пенсій, як і доставка газет, не входить до переліку обов`язкових поштових послуг в рамках Всесвітнього поштового союзу, і вони можуть надаватися Національним оператором поштового зв`язку на ринкових умовах. На умовах, визначених на відкритому тендері, а не регульованим тарифом або виписаним під один банк постановою ", - заявив Смілянський.

Також він зазначив, що на визначення умов по доставці пенсій в уряду є час до 1 вересня.

Раніше Ігор Смілянський заявляв, що від доставки пенсій громадянам України Укрпошта в 2018 році зазнала 1 млрд грн збитків, у зв`язку з чим компанія не буде виконувати цю функцію з початку 2019 року. В результаті в держбюджеті на 2019 рік було закладено 500 млн грн на компенсацію для “Укрпошти” на доставку пенсій та вони продовжилися.