Укргазбанк запускає нові види безконтактних платежів

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомив, що одним із перших в Україні надав своїм клієнтам, держателям карток Mastercard, можливість безконтактно оплачувати покупки за допомогою Mi Smart Band 4 NFC – модифікації популярного фітнес-браслета з функцією безконтактної оплати.

Як зазначається, інноваційний продукт є спільною розробкою глобальних технологічних компаній Xiaomi та Mastercard, і доступний ексклюзивно для держателів карток цієї платіжної системи.

Запуск продукту відбувся в партнерстві з одним із найбільших маркетплейсів України АЛЛО.

Держбанк - про новий сервіс:

“Mi Smart Band 4 NFC зберіг всі переваги звичайного Mi Smart Band 4, які так полюбилися користувачам по всьому світу: кольоровий OLED-дисплей, рекордна автономність, корпус із водонепроникністю до 5 АТМ, підтримка відстеження плавання та управління музичним плеєром. А тепер до них приєднався NFC-чип, який дозволяє розраховуватись за покупки за допомогою технології безконтактної оплати Mastercard.

Щоб налаштувати безконтактну оплату, необхідно встановити на смартфон фірмовий додаток Mi Fit і додати банківську платіжну картку у відповідній вкладці (можна додати до 6 карток). Для здійснення оплати на браслеті Mi Smart Band 4 NFC необхідно перейти до меню «Картки», вибрати одну з доданих платіжних карток і піднести пристрій до термінала для оплати.

Платежі браслетом захищені технологією токенізації Mastercard, завдяки якій номер картки замінюється на 16-значний токен. Дані картки зберігаються у надійно захищеному NFC-чипі, розробленому компанією NXP. Несанкціонований доступ до цієї інформації неможливий, і на випадок втрати браслета Xiaomi передбачила ряд захисних заходів, які вбережуть платіжні дані користувача від несанкціонованого доступу.

Mi Smart Band 4 NFC можна буде придбати з 23 вересня за ціною 1299 грн. на маркетплейсі allo.ua, в офлайн-магазинах АЛЛО, авторизованих Mi Store і магазинах партнерах Xiaomi в Україні”.

Також Укргазбанк повідомляє, що разом з Mastercard та перевізником АВЕН ЄЗЄР вперше в Києві запустив технологію безконтактної оплати в приватних автобусах – у рамках платіжного рішення для транспорту «ПІК».

Тепер у наземному приватному транспорті столиці можна розрахуватися за проїзд безконтактними банківськими картками будь-якого банку світу, різних платіжних систем і гаджетами – смартфоном або іншим пристроєм із NFC. В основі платіжного рішення лежить технологія безконтактної оплати Mastercard.

Перші стаціонарні валідатори для прийому безготівкових оплат встановлені в тестовому режимі в 11 автобусах за маршрутом № 250 (ст. м. Позняки – вул. Олени Пчілки). Такі валідатори розташовані на поручнях біля передніх і задніх дверей автобуса. Для оплати проїзду пасажиру достатньо лише піднести безконтактну банківську картку, смартфон або інший пристрій із NFC до екрана валідатора та дочекатися звукового і світлового сигналів. Після підтвердження оплати з картки автоматично списується сума, еквівалентна вартості поїздки, – 5 гривень. Жодних додаткових комісій за безготівкову оплату проїзду з пасажира не стягується.

Фінансування та технічну реалізацію проекту забезпечили Mastercard, Укргазбанк та АВЕН ЄЗЄР Езер, без використання бюджетних коштів.

Як зазначається, найближчим часом для оплати буде прийматися і «Картка киянина». У майбутньому функціонал рішення «ПІК» буде розширено, що дасть змогу приймати в приватному транспорті такі види карт, як Kyiv Smart City Card, карти для учнів, студентів, службові та інші.

Укргазбанк виступив банком-еквайром проекту.