Укргазбанк видав перший в Україні кредит на стартап у межах держпрограми "5-7-9%"

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомив, що в межах держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" видав перший в Україні кредит на стартап, до того ж - екологічний. Відповідну позику - на 1,3 млн грн під 7% на три роки - для започаткування бізнесу отримав молодий підприємець із Хмельницького. Його ідея – виробництво розпалювача вогню з деревної вовни. Це 100% екологічний продукт, який ані трішечки не забруднює довкілля на відміну від хімічних аналогів, зауважує держбанк.

Як зазначаться, Фонд розвитку підприємництва надав гарантію, що покриває 80% суми кредиту.

На першому етапі запуску цього проекту працюватимуть два спеціалісти, а от надалі – підприємство забезпечить 8 робочих місць.

"Перший кредит для новачків бізнесу – це сигнал для всіх, хто має цікаву ідею, але вважає, що реалізувати її неможливо через брак досвіду, підтримки чи грошей. Тепер це вже точно не привід відмовлятися від мрії. Саме державна програма «Доступні кредит 5-7-9%» і створена для того, аби українських бізнесменів та робочих місць ставало більше, а наша продукція мала попит в усьому світі. Особливо приємно та символічно, що цей стартап має такі ж цінності як і ми – екологічність та безпека людей, нашого майбутнього", - зазначив голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко.

Як додають в держбанку, таких підприємств в Україні наразі лише два, а в світі ж, можливо, не більше десяти виробників цієї продукції, а от попит на неї зростає щодня, "бо такий розпалювач вогню з деревної вовни легко розгорається, не містить шкідливих речовин, не вибухає, дозволяє розпалити вогонь за будь-яких погодних умов".