Укргазбанк судиться за майно сім’ї одеського політика, яке опинилося в кіпрської фірми

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Одеської області розглядає справу №916/3278/17 за позовом Укргазбанку до кіпрської компанії “Лусіннол Холдінг Лімітед” про звернення стягнення на предмет іпотеки.

За інформацією держбанку, кіпрська структура стала власницею спірного майна на підставі договору купівлі-продажу після зняття обтяження в держреєстрі з допомогою судового рішення. І хоча на вимогу Укргазбанку вказане судове рішення зрештою було скасоване в апеляції, проте нерухомість лишилася за “Лусіннол Холдінг Лімітед”.

Спірний об’єкт нерухомості разом з іншим нерухомим майном був наданий в іпотеку для Укргазбанку ще в 2007 році за кредитом на 1,5 млн дол, виданим для Варчука Георгія Івановича - батька Варчука Сергія Георгійовича, колишнього депутата Одеської облради та екс-секретаря комісії з землевпорядкування та земельним правовідносинам.

Як писав Finbalance, у рамках забезпечення позики (яка не обслуговується) були укладені два іпотечні договори.

За одним з них (від 2007 року) боржник передав в іпотеку для банку нежилу будівлю автомийки, бару та офісу загальною площею 945,2 кв м.

За другим іпотечним договором (від 2008 року) дружина боржника передала для Укргазбанку в іпотеку три квартири та приміщення перукарні. У листопаді-2015 рішенням Приморського райсуду м. Одеси було задоволено позов Укргазбанку, і на відповідне майно іпотекодавця було звернуто стягнення (але судовий спір у цій справі ще не завершений).

Судові процеси по цій історії тривають з 2009 року. При цьому їх кількість продовжує зростати в 2019 році.

За даними банку, спірне нерухоме майно незаконно використовують в комерційних цілях.