"Укренерго" залучило в трьох держбанків кредити на 10,25 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Сума договорів НЕК "Укренерго" з трьома державними банками склала в загальному 10,25 млрд грн, свідчать дані на сайті НЕК, пише "Енергореформа".

Згідно з обґрунтуванням до проекту зміни тарифу на передачу е/е на 2021 рік, оприлюдненому 6 січня, "Укренерго" 30 грудня 2020 року уклала договір кредитної лінії з АТ "Ощадбанк" на суму 5 млрд грн, а також кредитні договори з АТ "Укрексімбанк" і АБ" Укргазбанк" на 4 млрд грн і 1,25 млрд грн відповідно.

В обґрунтуванні вказується, що сума відсотків за кредитами в 2021 році складе 1,23 млрд, одноразова комісія - 0,325 млн грн, плата за держгарантії - 1,025 млн грн.

Раніше уряд дав "Укренерго" держгарантії на отримання кредитів в розмірі 11,3 млрд грн для розрахунків з ДП "Гарантований покупець" з метою його розрахунків з енергогенерацією, заборгованість перед якими з боку НЕК становить близько 30 млрд грн.

На засіданні в середу НКРЕКП, яка раніше погодила отримання кредитів, не змогла прийняти рішення про розподіл цих коштів "ГарПоком" між видами генерації, перенісши це питання орієнтовно 13 січня.

Зокрема, ВДЕ-генерація наполягала на погашенні за рахунок цих коштів 40% (9 млрд грн) накопиченого перед нею на 1 серпня боргу. Проект рішення про розподіл коштів виключав цей варіант.