Укрексімбанк заявив про вимоги на 1,9 млрд до ТОВ "Господарчий універмаг "Меркурій"

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Госпсуд м. Києва від 13.05.2019, Укрексімбанк у рамках справи №910/23952/15 про банкрутство ТОВ "Господарчий універмаг "Меркурій" заявив про грошові вимоги до боржника на 1,9 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "Господарчий універмаг "Меркурій" було визнане банкрутом постановою суду від 12.10.2015 за клопотанням самої ж компанії “у зв’язку з виявленням кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні” (цитата).

За даними держреєстру, серед засновників ТОВ «Господарчий універмаг «Меркурій» фігурують такі фізособи: Ігор Клименко; Світлана Петриченко; Євгеній Гуріч; Ганна Устінова; Ольга Кисельова; Алла Острокінь; Ірина Барвіцька; Ірина Баришполь; Ірина Узлій; Алла Ружинська; Андрій Богук; Роман Гриза; Олег Бардаченко; Олександр Ігнатченко; Таміла Кузьменко.

Відповідно до судових матеріалів, вимоги Укрексімбанку до ТОВ "Господарчий універмаг "Меркурій" (як іпотекодавця) пов’язані з вимогами держбанку до ТОВ “АТЕМ” (позичальник).

Раніше ця структура була одним з найбільших виробників керамічної плитки в Україні. ЗМІ пов’язували її у т.ч. з екс-високопосадовцем МВС.