Укрексімбанк залучив у ЄІБ 182 млн євро, вклади корпоративних клієнтів зросли на 83%

Все про економіку та фінанси

За даними Укрексімбанку, на кінець липня обсяг коштів його клієнтів перевищив 100 млрд грн.

"З початку року кошти фізичних осіб зросли на 7%, клієнтів МСБ – на 14%, а найбільший приріст досягнуто у корпоративному сегменті – збільшення розміру портфеля становило 83%, що дозволило банку впевнено посісти трете місце у банківській системі за коштами суб’єктів господарювання", - зазначив глава правління держбанку Євген Мецгер.

Крім того, Укрексімбанк констатує, що залучив черговий транш позики на суму 182 млн євро в рамках спільної з Європейським інвестиційним банком Програми для підтримки поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Метою спільної з ЄІБ Програми є розвиток приватного бізнесу в Україні, розширення доступу підприємств до джерел середньострокового та довгострокового фінансування, посилення позицій українських підприємств у сфері міжнародної торгівлі, енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також охорони довкілля.

На цей час Укрексімбанк з коштів попереднього траншу профінансував близько 30 проєктів українських підприємств, де передбачалося придбання обладнання і техніки за інвестиційними проєктами, а також поповнювався обіговий капітал – закуповувалися необхідні для технологічних процесів компаній сировина і матеріали. Усі проєкти пройшли експертизу Укрексімбанку щодо відповідності екологічним і соціальним критеріям Програми, а також правилам ЄІБ з питань закупівель", - зазначає держбанк.