Укрексімбанк звітує про збиток 1,9 млрд грн за перше півріччя

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк за перше півріччя звітує про збиток 1,92 млрд грн (у т.ч. за І квартал - збиток 2,07 млрд грн, за ІІ квартал - прибуток 157 млн грн).

Чистий процентний дохід становив 509,5 млн грн, тоді як витрати за очікуваними кредитними збитками (формування резервів) - 1,34 млрд грн.

Нагадаємо, перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова і новий глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявляли про потребу цього держбанку в докапіталізації, з огляду, передусім, на проблемні активи, накопичені в минулі роки.

Меморандум України та МВФ передбачає можливість випуску Мінфіном ОВДП на 20 млрд грн для підтримки банків і ФГВФО.

За результатами стрес-тесту, проведеного в 2019 році, в Укрексімбанку за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена потреба в капіталі на 9,8 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 17,5 млрд грн. За даними Укрексімбанку, з урахуванням здійснених ним заходів, на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 3,7 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 12,2 млрд грн.

НБУ повідомляв, що в 2020 році провів експрес-стрес-тест, згідно з яким потреба в капіталі може виникнути в 9 банків, на які припадає 30% активів сектору. Серед них - два держбанки з часткою 25% активів (слід розуміти, йшлося про Укрексімбанк та Ощадбанк, - ред.). За інформацією регулятора, потреба банків у капіталі протягом одного року може становити 10,3 млрд грн.