Укрексімбанк скоротив збиток до 1,88 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк за підсумками січня-серпня звітує про збиток 1,88 млрд грн (тоді як за січень-липень він становив 2,24 млрд грн).

Заявлений банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.09.2020 - 15,15% (вимога НБУ - не менше 10%).

Нагадаємо, 23 вересня Кабмін ухвалив рішення докапіталізувати Укрексімбанк на 6,8 млрд грн через внесення в статутний капітал 15-річних ОВДП зі ставкою до 9,3%.

У серпні Укрексімбанк оцінював свою потребу в докапіталізації на 10 млрд грн.

Меморандум України та МВФ передбачає можливість випуску Мінфіном ОВДП на 20 млрд грн для підтримки банків і ФГВФО.

Кабмін констатував, що держава прагне знайти міноритарного інвестора для Укрексімбанку на 5-річному горизонті “з потенційною приватизацією в довгостроковій перспективі” (цитата).

У 2014 році Кабмін докапіталізував Укрексімбанк на 5 млрд грн, у 2016 році - 9,3 млрд грн, у 2017 році - 7,7 млрд грн.

За даними Міністерства фінансів, за перше півріччя обсяг непрацюючих кредитів в Укрексімбанку зріс на 5%, або на 3,2 млрд грн.

На 01.07.2020 загальний обсяг непрацюючих кредитів в Укрексімбанку становив 72,7 млрд грн (з них 70,8 млрд грн - кредити юрособам), їх частка в загальному кредитному портфелі - 58% (у портфелі юросіб - 57%, або 71 млрд грн).

Наразі кредитний портфель банку фактично повністю складається з кредитів юридичних осіб – 98%. Основна складова портфелю непрацюючих кредитів – кредити, видані до 2014 року та кредити АР Крим.

Працюючий кредитний портфель юросіб за перше півріччя зріс на 8%, або на 4 млрд грн до 54 млрд грн.

Покриття непрацюючого кредитного портфелю юросіб кредитним ризиком згідно з постановою НБУ №351 (обсяг резерву згідно МСФЗ +покриття за рахунок капіталу) на 01.07.2020 - 94,5%.

Раніше повідомлялося про кредиторські вимоги Укрексімбанку (в т.ч. судові спори) до компаній Клюєвих (Укрпідшипник, Завод напівппровідників), до структур, прямо та опосередковано пов`язаних з групами "Азовмаш" і "Креатив", до "Укртелекома" Ахметова, до "Укрлендфармінга" Бахматюка, до компаній Тополова, до власника ТРЦ "Гулівер", до олійножирових комбінатів на Одещині (які кредитувалися в т.ч. у Дельта Банку), до Миколи Лагуна, групи "Донецьксталь", "Богдан Моторс" Гладковського, "Бліц-Інформ", "Фалбі", "Веста-Дніпро", "Лисичанського склозаводу "Пролетарій", "Амстор", групи "Континіум", "Фактор Ексім", структур, пов`язаних із ЗАЗ, "Альткомом", "Конті", "Гадячсиром", "Консоль ЛТД", групою "Олімп", "Запоріжтрансформатором". Також повідомлялося, що Укрексімбанк кредитував "Вугілля України", "Укрзалізницю", "Нафтогаз", "Аграрний фонд".

У серпні Укрексімбанк повідомив, що надав позику "Укравтодору" на 2,87 млрд грн за рахунок залученого в НБУ рефінансування.

Непрацюючі кредити юросіб в Укрексімбанку в розрізі галузей економіки на 01.07.2020