Укрексімбанк почав реструктуризацію боргів власника ТРЦ "Гулівер"

Все про економіку та фінанси

За даними Секретаріату фінансової реструктуризації, 11 березня Укрексімбанк приєднався до процедури фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Три О”.

Нагадаємо, 13 березня до виконання обов`язків приступив новий глава правління Укрексімбанку - Євген Мецгер.

Як писав Finbalance, в кінці лютого Ощадбанк розпочав процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ “Три О”.

У переліку пов’язаних осіб боржника - в т.ч. ТОВ “Компанія “Мобіл Вест”, Podemos LLP, Budley Coast Limited, Hetiber Finance Limited, Lavish Ventures Limited.

ТОВ “Три О” - власник та управляючий столичного ТРЦ “Гулівер” (Gulliver), а вказані пов’язані особи - засновники ТОВ “Три О”.

Восени 2018 року Ощадбанк та Укрексімбанк виставляли на продаж права вимоги за кредитами, в забезпеченні по яким ТРЦ “Гулівер”. Стартова ціна була 18,2 млрд грн. Однак тоді торги не відбулися.

Раніше в держреєстрі речових прав на нерухоме майно наводилася інформація, що «Гуллівер» було передано в заставу Ощадбанку та Укрексімбанку під консорціумний кредит на 441 млн дол (з яких 352,8 млн дол – від Ощадбанку; 88,2 млн дол – від Укрексімбанку) з погашенням до 30.11.2025.

У березні 2016 року газета “Дзеркала тижня” з посиланням на власні джерела писала, що Ощадбанк реструктуризував кредити, пов’язані з “Гулівером”, під 9% річних, при тому що на ринку ставки сягали під 30%. Глава правління Ощадбанку Андрій Пишний тоді утримався від коментарів з цього приводу, пославшись на банківську таємницю. Дещо згодом, відповідаючи на питання журналістів з приводу цієї ж інформації, А. Пишний наголошував, що «всі без винятку рішення кредитного комітету та правління банку розглядаються за участю куратора НБУ» (цитата).

У вересні 2016 року екс-керівник прес-служби Мінфіну наводила інформацію (з посиланням на неофіційні джерела), що «кілька років тому Ощадбанк видав компанії "Три О", що управляє столичним ТРЦ "Гулівер", $460 млн кредиту, в той час як ринкова вартість заставного майна становила ледь половину від цієї суми» (цитата).

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ “Три О” значиться В`ячеслав Ігнатенко. Водночас у пресі власником/співвласником ТРЦ «Гулівер» неодноразово називали Віктора Поліщука, який був власником збанкрутілого банку «Михайлівський» і з яким пов’язують мережу «Ельдорадо». Крім того, в ЗМІ не виключали причетність до ТРЦ різних представників оточення Януковича.

Упродовж 2018 року Ощадбанк реструктуризував заборгованість низки компаній, які пов’язували з В. Поліщуком (у т.ч. ТОВ “Дієса”, ТОВ “Технополіс-1”, ТОВ “Техенерготрейд” тощо).

У жовтні 2016 року вже екс-глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що В.Поліщук заборгував українським банкам та Фонду гарантування 23 млрд грн. В інфографіці Нацбанку уточнювалося, що В. Поліщук "понад два роки не обслуговує більшість банківських кредитів", причому 1,3 млрд грн - видані банком "Михайлівський".

У лютому 2017 року Костянтин Жеваго, який був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”, публічно зазначав, що екс-менеджмент банку "Фінанси та кредит" видавав «шахрайські кредити», зокрема, як зазначалося, кредит на $120 млн (з відсотками) для Віктора Поліщука.

Восени 2018 року ліквідатор банку "Фінанси та кредит" (до банкрутства був підконтрольний Костянтину Жеваго) публічно заявив про 6-мільярдні борги перед банком структур, які пов`язані з Віктором Поліщуком.

У листопаді-2016 В. Поліщук називав «сюрпризом» накладання арешту на «Гуллівер» у рамках справи щодо банкрутства банку «Михайлівський». Він запевняв, що «ніколи не був власником компанії «Три О». «Gulliver мені не належить. Якими процесуальними діями керувалася прокуратура, не можу сказати», - констатував В. Поліщук, додаючи, що його дружина (яку в ЗМІ називали родичкою дружини вже екс-прем’єра РФ Д. Медведєва) лише «управляє» «Гуллівером».

Крім того, В. Поліщук зауважував таке: “Абсолютно точно знаю, що ніяких Януковичів і подібних прізвищ у власниках торгово-офісного центру немає. А є фантазії людей, про яких пишуть в пресі... Мені сумно”.

Бізнесмен підтверджував, що в нього є кредити в Ощадбанку. «Вони обслуговуються і знаходяться в тих рамках, які підписані з Ощадбанком. Всі заяви про те, що я нічого не плачу, не відповідають дійсності», - зазначив він. Він запевняв, що позики видані під ринкові ставки.

Коментуючи ж дані В. Гонтаревої, що його загальна заборгованість перед банками і Фондом гарантування сягає 23 млрд грн, В. Поліщук зазначив, що впевнений в тому, що це «помилка»: «Це страшна цифра! Може, крапку не там поставили - 2,3 млрд грн? Я думаю, що Валерії Олексіївній піднесли не ті цифри».