Укрексімбанк отримав дозвіл на процентні свопи з НБУ на 20 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Укрексімбанку, його наглядова рада надала згоду на укладення з НБУ Генерального договору про проведення операцій своп процентної ставки на загальну суму умовних сум операцій своп процентної ставки в розмірі 20 млрд грн і на надання банком для забезпечення виконання зобов’язань банку за операціями своп процентної ставки в рамках Генерального договору своп у заставу Нацбанку активів (майна), які належать банку на праві власності, загальною вартістю не більше 4 млрд грн (вартість активів держбанку на кінець 2019 року - 140,3 млрд грн).

Також банк інформує про намір правління станом на 1 липня взяти участь в аукціоні щодо операцій своп процентної ставки на суму 500 млн грн.

Нагадаємо, за даними банку “Південний”, 25 червня його наглядова рада ухвалила рішення про укладення з НБУ генерального договору про проведення операцій своп процентної ставки на максимальну умовну суму 12 млрд грн.

За даними НБУ, 2 липня відбувся перший аукціон своп процентної ставки, у якому взяли участь чотири банки.

"Загальний обсяг заявок склав 1,38 млрд грн. З них були задоволені заявки двох банків на 20 млн грн. Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, становила 6,5%", - повідомив регулятор.

Він констатує, що на першому аукціоні банки придивлялись до нового інструменту та намагались визначити під час торгів цінові орієнтири, які б влаштовували і їх, і НБУ.

"Тому обсяг укладених угод був досить незначний. Втім, задані цінові параметри будуть виступати певним орієнтиром для банків під час наступних аукціонів. Ми очікуємо зростання попиту на цей інструмент, адже він дає змогу банкам знижувати власні процентні ризики під час кредитування.

Не всі банки встигли укласти генеральні договори з Національним банком та завершити процедури внутрішнього погодження для участі у першому аукціоні. Це дає підстави очікувати збільшення кількості учасників наступного аукціону, який має відбутись вже у серпні", - зауважив Нацбанк.