Укрексімбанк отримав 185 млн грн від реалізації майна "Фалбі"

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомив, що 4 червня на аукціоні СЕТАМ у рамках виконавчого провадження було реалізовано логістичний центр зі спеціалізованим обладнанням для фармацевтичної галузі, який належить проблемному боржнику - ТОВ "Фалбі".

"Фінальна зведена ціна об’єкту (земельного майданчика, складського комплексу та його обладнання і устаткування) становила 145 453 100 гривень.

Тижнем раніше ще за 40 мільйонів гривень СЕТАМ продав дев’ять аптек цієї мережі, розташованих у м. Києві", - зазначив держбанк.

За його інформацією, позичальник припинив виплати за кредитом ще у 2014 році, і з тих пір заборгованість за кредитними зобов’язаннями перед банком досягла 1 млрд грн. 

Як зазначається, упродовж наступних двох років Укрексімбанк намагався знайти шляхи для реструктуризації, яка б дозволила компанії плавно вийти з дефолтного стану. Проте всі пропозиції виявилися марними, тому було розпочато стягнення заборгованості в судовому порядку.

«Весь цей час боржник всіляко намагався затягнути судові справи, неодноразово зривав торги і з метою уникнення вчорашнього аукціону відкрив провадження про фіктивне банкрутство. Але результатом фахових дій Укрексімбанку в ефективній співпраці з Державною Виконавчою службою та ДП СЕТАМ стало проведення відкритого конкурсу під контролем громадськості. Сума, виручена в результаті торгів, перевищила оціночну вартість, а значить державі вже компенсовано більше коштів. Втім, нагадаю, борг цього позичальника ще далеко не закритий і ми будемо продовжувати займатися ним аж до повернення останньої копійки. Уникнути цього йому не допоможуть жодні хитрощі чи навіть закордонне резидентство.

Хотів би акцентувати, що державний Укрексімбанк поза політикою, кулуарними домовленостями та групами впливу. Для нас є лише свідомі клієнти та недобросовісні позичальники. Ми повністю відкриті до діалогу з кожним першим, хто опинився у складній ситуації та потребує підтримки. І принципово жорстко діятимемо з другими у будь-який наявний у правовому полі спосіб. Всі спроби уникнути відповідальності за фінансовими зобов’язаннями перед державою будуть припинятися», – прокоментував результати торгів голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер.