Укрексімбанк надасть під 3 млрд грн ДП "Антонов" на будівництво трьох літаків Збройним Силам

Все про економіку та фінанси

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив, що 31 грудня Укрексімбанк підписав кредитну угоду з держпідприємством “Антонов” майже на 3 млрд грн, які будуть спрямовані на будівництво трьох новітніх літаків Ан-178 для Збройних Сил України.

Нагадаємо, 29 грудня Офіс президента Володимира Зеленського повідомляв про підписання Меморандуму між Міністерством оборони та ДП «Антонов» про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб Збройних Сил України.

Як зазначалося, на першому етапі йдеться про три нові військово-транспортні літаки Ан-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів. Тоді ж було було підписано і відповідний контракт на закупівлю Ан-178.

Тоді ж президент запропонував держзамовникам продовжити роботу щодо нових контрактів на виготовлення Ан-178 уже з наступного року, а уряду – опрацювати питання про створення у 2021 році української авіакомпанії, яка користуватиметься літаками «Антонова» та розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання РНБО.