"Укравтодор": турецька компанія будуватиме міст в Кременчуці за 11,25 млрд грн

Все про економіку та фінанси

"Укравтодор" повідомив, що 21 січня відбувся аукціон закупівлі робіт з будівництва Кременчуцького мосту. Перемогу в ньому здобула турецька компанія «DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.» з ціновою пропозицією 11,25 млрд грн, пише "БізнесЦензор".

Згідно ТЕО, новий міст буде вантовим і матиме 4 смуги руху, по дві в кожному напрямку. На правому березі Дніпра він сполучатиметься з дорогою Н-08, на лівому — з нинішньою вуличною мережею Кременчука. В цих точках передбачено будівництво транспортних розв’язок у різних рівнях. Загальна довжина споруд становитиме понад 3 км.

Тендер оголошено за схемою design-build, тому відповідальною за розробку проєктної документації та виконавцем робіт з будівництва мосту буде одна й та ж компанія.

Нагадаємо, що два береги р. Дніпро у Кременчуці наразі з’єднує Крюківський міст. Його збудовано ще за часів Російської Імперії. Останнє масштабне оновлення відбулось у 1949 році. Наразі міст в аварійному стані. Через нього проходять дві державні дороги: М-22 Полтава — Олександрія та Н-08 Бориспіль — Маріуполь, а також залізнична гілка. 

Як повідомлялося, "Укравтодор" ще в березні 2017 року підписали меморандум про співпрацю в сфері проектування та фінансування будівництва автомобільної дороги М-22/Е-584 Полтава-Олександрія на ділянці об`їзду Кременчука з мостовим переходом через Дніпро. У Мінекономіки розраховували тоді залучити через китайську компанію $300 млн кредиту для будівництва мосту, проте проект так і не був реалізований.