"Укравтодор" спрямує $65 млн кредиту на будівництво доріг до кордону з Росією

Все про економіку та фінанси

На дорожні проекти в Луганській області буде направлено $65 млн коштів кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) за проектом "Східна Україна: возз`єднання, відновлення і відродження" загальним обсягом $100 млн, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані "Укравтодору" щодо підсумківпереговорів про реалізацію проекту,.

За словами глави відомства Олександра Кубракова, за ці кошти планується відновити ще 183 км доріг в регіоні на додаток до 500 км державних доріг, роботи на яких ведуться в цьому році.

Зокрема, за кредитні кошти планують відремонтувати дороги Н-26 Чугуїв - Мілове, Р-66 КПП "Демино-Олександрівка" - Сватове - Лисичанськ - Луганськ, Т-13-02 КПП "Танюшівка" - Старобільськ - Бахмут. Таким чином, всі ці три дороги ведуть до пунктів пропуску на кордоні з Росією.

У відомстві очікують, що угода про позику буде підписано до кінця 2020 року.

Також для реалізації проектів планується залучити додаткове фінансування від Європейського інвестиційного банку. Після проведення переговорів і підписання угоди з ЄІБ на дорожні проекти Сходу України буде додатково залучено ще 100 млн євро кредитних коштів. 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 14 вересня уповноважив віце-прем`єра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова підписати угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) про позику "Східна Україна: возз`єднання, відновлення і відродження".

Кредит планується залучити на термін 27 років з пільговим періодом 12 років з плаваючою ставкою LIBOR плюс змінний спред.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, проект передбачає інвестиції у відновленні сільського господарства через реалізацію окремих с/г субпроектів, спрямованих на подолання наслідків збройної агресії Росії на території Луганської області, підконтрольної уряду України.