Український експорт ІТ-послуг сягнув рекордних $5 млрд

Все про економіку та фінанси

У 2020 році експорт України ІТ-послуг вперше перевищив $5 млрд на рік, говориться в презентації BRDO, заснованій на даних НБУ щодо платіжного балансу і зовнішньої торгівлі, пише Liga.net.

Хоча загальний експорт України в 2020 році скоротився на 4.6%, а скорочення торкнулося як експорту товарів, так і послуг. Проте експорт ІТ-індустрії зріс на $853 млн, тобто понад 20% за рік, а частка ІТ-послуг в загальному експорті досягла 8.3%. При цьому за період з 2016 до 2020 року загальна сума експорту IT-послуг перетнула позначку $16 млрд.

Таким чином ІТ-індустрія демонструє позитивні результати для економіки України, не дивлячись на епідемію коронавірусу. Однак можливість подальшого нарощування Україною експорту ІТ-послуг буде залежати від зростання кількості ІТ-спеціалістів на ринку праці.

"Для довгострокового зростання експорту ІТ-послуг необхідно сконцентруватися на питанні розвитку людського капіталу. Його слід вирішувати як через освіту (підготовку нових фахівців), так і через імміграцію (залучення іноземців)", – зазначив Ігор Самоходський, керівник сектора ІСТ BRDO.