У ВР хочуть зменшити вимоги для банків щодо мінімального розміру статутного капіталу

Все про економіку та фінанси

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики (фракція "Слуга народу") Олександр Дубінський та голова депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в середу зареєстрували в парламенті законопроект про зменшення мінімального розміру статутного капіталу для банків із 500 млн грн до 200 млн грн (№2385), пише "Інтерфакс-Україна".

"Внесено законопроект про зменшення мінімального розміру статутного капіталу для банків України до 200 млн грн (законопроект авторства голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії та заступника комітету Олександра Дубінського)", - написав президент Асоціації українських банків Андрій Дубас у Facebook.

Тексту документа наразі немає на сайті Верховної Ради.

Як повідомлялося, в грудні-2017 Національний банк України (НБУ) вніс зміни до графіка досягнення мінімального розміру статутного та регуляторного капіталу банків, відстрочивши термін підвищення капіталу до 300 млн грн до 11 липня 2020 року. Вимогу мати капітал щонайменше 400 млн грн перенесено на 11 липня 2022 року, а фінальна дата докапіталізації до 500 млн грн не змінювалася - з 11 липня 2024 року. 

Нагадаємо, в жовтні виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова заявила, що під час нещодавнього візиту в Україну місії МВФ була проведена робоча зустріч експертів Фонду з керівниками банків.

За словами О. Коробкової, за результатами обговорення “питання зниження вимог до розміру мінімального статутного капіталу, ідея була підтримана НБУ та погоджена місією, тож чекаємо на офіційне врегулювання питання вже в найближчому майбутньому” (цитата).

“200 млн грн мінімального капіталу для банків - done”, - прокоментувала виконавчий директор НАБУ.

О. Коробкова зауважила, що під час зустрічі були обговорені зміни до закону про банки і банківську діяльність, законопроект про фінансовий моніторинг, стрес-тестування, буферний капітал тощо.