У ВР пропонують підвищити ліміт анонімних грошових переказів з 5 до 25 тис грн

Все про економіку та фінанси

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №3686 "Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо збільшення максимальної суми “анонімного” грошового переказу з 5 тис грн до 25 тис грн.

Згідно з пояснювальною запискою, 28 квітня 2020 року вступили у силу зміни до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», відповідно до яких максимальний розмір готівкових переказів було зменшено з 15 тис грн до 5 тис грн, "що створили значні незручності для простих громадян України" (цитата).

"Із 28 квітня 2020 року анонімно не можна відправляти більше 5000 гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги.

Наприклад, поповнити банківську картку готівкою в терміналі Приватбанку або Ощадбанку без використання власної картки можна тільки на суму до 5000 гривень. Так само поповнення готівкою своєї або чужої банківської картки в касі банку без пред’явлення паспорта обмежено лімітом в 5000 гривень.

Найчастіше ідентифікація особистості відбувається за допомогою картки з введенням пін-коду, смс-повідомлення або документа, що посвідчує особу", - йдеться в пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується підвищити ліміт “анонімних” грошових переказів з 5 тис грн до 25 тис грн.