У ВР пропонують дати "Енергоатому" держгарантії по кредитам

Все про економіку та фінанси

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4438 про внесення змін у держбюджет на 2020 рік, якими пропонується передбачити можливість надання держгарантій за запозиченнями "Енергоатому" за кредитами для поповнення обігових коштів.

Серед авторів документу - голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус і заступник голови бюджетного комітету Олександр Трухін.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що він підготовлений за результатами наради за участю президента Володимира Зеленського щодо шляхів подальшого розвитку "Енергоатома" та для "недопущення кризових явищ в діяльності компанії через заборгованість за електроенергію перед нею з боку учасників ринку у розмірі понад 24 млрд грн та інші фактори дефіциту обігових коштів".

Нагадаємо, "Енергоатом" за підсумками трьох кварталів звітував про збиток 5,32 млрд грн, тоді як за 9 місяців 2019 року був прибуток 4,25 млрд грн.

Короткострокова заборгованість перед банками - 13,9 млрд грн (на початок року було 11,85 млрд грн), а довгострокова - 6,82 млрд грн (на початок року було 5,95 млрд грн).

За даними “Енергоатома”, прострочена дебіторська заборгованість перед ним на 23.10.2020 становила 23,5 млрд грн, у т.ч. заборгованість ДП “Енергоринок” - 11,62 млрд грн, заборгованість ДП “Гарантований покупець” - 8,97 млрд грн, НЕК “Укренерго” - 2,92 млрд грн.

У червні Верховна Рада прийняла в цілому, а в липні президент підписав закон, який передбачає списання заборгованості ДП "Енергоринок" перед “Енергоатомом” та “Укргідроенерго”, а на суму списаного боргу має бути збільшено статутний капітал ”Енергоатома” й “Укргідроенерго” за рахунок випуску ОВДП.

У жовтні Міністерство фінансів вказувало на відсутність джерел збалансування бюджету для виконання цього закону.