У США - новий сплеск захворювань: підприємства закривають на карантин

Все про економіку та фінанси

Деякі великі галузі економіки США знову змушені закриватися на карантин в спробі стримати пандемію коронавірусу, погрожуючи повернути назад економічний травневий прогрес і посилити рецесію, пише американське видання Axios, констатує dt.ua.

Зазначається, що під загрозою економіка не просто кількох штатів. Вірус поширюється так швидко в США, що заступник директора Центру з контролю захворювань США заявив у понеділок, що це був "дійсно початок" сплеску нових випадків.

Станом на сьогодні у світі зафіксовано понад 10 мільйонів випадків зараження на COVID-19, говорять дані Центру системних досліджень при американському Університеті Джонса Хопкінса. США залишаються світовим лідером за кількістю заражених. Чверть всіх хворих у світі припадає на цю країну.

Директор ВООЗ розповів, що пандемія коронавірусу починає прискорюватися, попри те, що деяким країнам вдалося досягти прогресу в стримуванні хвороби. За його словами, більшість жителів планети залишаються сприйнятливими до коронавірусу.

Агентство кредитних рейтингів Moody`s заявило, що коронавірус збільшить рівень заборгованості в найбагатших країнах світу майже на 20 процентних пунктів, що майже вдвічі більше шкоди, завданої під час фінансової кризи 2007-2009 років.

Очікується, що Італія, Японія і Велика Британія будуть відчувати найбільше зростання боргу приблизно на 25 процентних пунктів від їх ВВП, у той час як у Сполучених Штатах, Франції, Іспанії, Канаді та Новій Зеландії зростання складе близько 20 пунктів.

За словами Moody`s, нездатність знизити рівень боргу призведе до того, що країни з нижчим рівнем кредитоспроможності стануть більш уразливими для майбутніх економічних або фінансових потрясінь і зниження суверенного кредитного рейтингу.

Раніше повідомлялося, що ЄЦБ попереджає про виклики для єврозони через різке зростання державного боргу. Європейський центральний банк попередив, що зростання державного боргу загрожує змусити інвесторів переглянути європейський суверенний ризик.