У наглядовій раді Ощадбанку заявили про "допит" в НБУ щодо "безконкурсного" Пишного

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк оприлюднив заяву 7 членів нової наглядової ради банку (її підписали Шевкі Аджунер, Олексій Грінченко, Олексій Резніков, Дмитро Власов, Байба Апін, Міхаель Вайнштейн, Пітер Бріггс) щодо рішення Нацбанку відмовити в погодженні 5 членів цієї наглядової ради.

“Дискваліфікаційне” рішення регулятора вони назвали “упередженим та необ`єктивним” (цитата).

“Ми звернулись із офіційним листом до Ради НБУ з вимогою запобігти цим неналежним діям”, - йдеться в заяві.

У ній зауважується, НБУ так і не пояснив мотиви свого рішення. На основі ж прес-релізу НБУ підписанти зробили припущення, що реальною причиною стало “невдоволення деяких членів комісії НБУ недавнім рішенням ради продовжити трудовий контракт із головою правління Ощадбанку Андрієм Пишним [без конкурсу, - ред.]” (цитата).

Вони звернули увагу, що директор департаменту управління ризиками НБУ в своєму дописі в Фейсбуці “у маніпулятивній формі викривив фінансовий стан Ощадбанку та піддав критиці законність наших рішень” (цитата).

Крім того, вони зауважили, що під час кваліфікаційної співбесіди членів наглядової ради в НБУ “деякі з нас були піддані допиту заступником голови НБУ Катериною Рожковою з одного питання – нашого рішення про продовження повноважень голови правління" (цитата).

"Практично не було проведено серйозного обговорення інших суттєвих питань, що стосуються нашої придатності, а решта присутніх членів Правління НБУ не брали активної участі в обговоренні", - констатували підписати заяви.

Члени наглядової ради Ощадбанку вважають, що мали повноваження для пролонгації контракту з А. Пишним за результатами оцінки його роботи. “Якби ми не схвалили цю оцінку, було б оголошено відкритий конкурс для пошуку нового голови правління, оскільки ця посада стала б вакантною”, - зазначили вони.