У Мінську вийшли на протест 150 тисяч людей, понад 400 затриманих

Все про економіку та фінанси

На вулиці Мінська в неділю, 13 вересня, вийшли до 150 тисяч протестувальників. Учасники акції протесту йшли з різних районів столиці Білорусі, щоб узяти участь у ході "Марш героїв". Марш був присвячений ув`язненій опозиційній лідерці Марії Колесниковій та іншим учасникам опозиційного руху. Протестувальники кричали "У нас тут сила!" і "Це наше місто!", а також "Іди геть!" та "Свобода!" англійською мовою, констатує DW.

В цей день влада наказала операторам мобільного зв`язку відключити мобільний інтернет, також були закриті деякі станції метро та підземні переходи.

На вулицях столиці Білорусі перебувала велика кількість силовиків та солдатів. Вони завчасно перекрили площу Незалежності і під`їзні шляхи до неї, а також проїзд до палацу Республіки та сусідні вулиці до площі і палацу.

Попри це, протестувальники сформували колони і рушили до центру міста, до президентського палацу та меморіалу загиблим у Другій світовій війні. Згідно з даними міністерства внутрішніх справ Білорусі, силовики затримали в Мінську понад 400 людей.

Акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка пройшли і в низці інших міст в Білорусі - у Вітебську, Гродні, Бресті та інших містах. У Вітебську силовики напали на мирних демонстрантів та затримали їх. У Бресті силовики застосували водомет проти демонстрантів.

Нагадаємо, з 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем оголошений Олександр Лукашенко, який обіймає посаду президента країни з 1994 року. Опозиція не визнала оголошених владою підсумків виборів, бо вважає їх сфальсифікованими.