У Мінську відбувся Марш нової Білорусі: учасників - понад 100 тисяч

Все про економіку та фінанси

23 серпня в центрі Мінська відбувся Марш нової Білорусі, на який, за оцінками, зібралися понад 100 тисяч людей. Схожі марші відбулися і в інших містах країни, констатує "Радіо Свобода".

Люди вигукували: «Йди!», виступаючи проти переобрання президентом Олександра Лукашенка на виборах 9 серпня, які протестувальники називають сфальсифікованими.

Перед акцією до протестувальників звернулося Міністерство оборони Білорусі й оголосило, що армія бере на себе захист національних пам’ятників від демонстрантів. Назвавши протестувальників «фашистами», Міноборони заявило, що меморіали, зокрема присвячені жертвам Другої світової війни, не повинні бути осквернені. Міністерство застерегло від будь-якого порушення миру і порядку в таких місцях, наголосивши: «Тепер ви матимете справу з армією, а не з поліцією».

Кілька тисяч людей – учасників протестів рушили проспектом Переможців до Палацу незалежності, який є однією з резиденцій Олександра Лукашенка. Підходи до палацу перекрили силовики. Підходячи, люди вигукували «Трибунал!». Біля палацу стояли близько тисячі представників ОМОНу зі щитами, за ними – спецтехніка і водомети. Люди закликали омонівців опустити щити.

Близько 19:00 гелікоптер з урядовою символікою вилетів з території Палацу незалежності, зробив коло над заводом Атлант і повернувся. Люди привітали його криками «Відлітай!». Було опубліковане відео, на якому видно Лукашенка в бронежилеті, який виходить з вертольота з автоматом в руці.