У Кремлі кажуть, що Путін і Помпео не говорили про Україну

Все про економіку та фінанси

Переговори Путіна і держсекретаря США Майка Помпео не принесли прориву, але намітився діловий настрій, сказав у вівторок помічник російського лідера Юрій Ушаков, пише Reuters.

"Підтверджено зацікавленість двох сторін, щоб почати виправлення відносин і відновлювати поступово канали спілкування", - сказав Ушаков журналістам після закінчення переговорів.

Він також сказав, що в ході переговорів була коротко порушено тему санкцій.

"Про санкції йшлося дуже коротко. Приблизно в тому плані, що не можна вводити проти Росії санкції і одночасно просити Росію зробити щось таке, що було б вигідно для американців на міжнародній арені", - сказав помічник Путіна.

Путін і Помпео також обговорили ситуацію в КНДР, Лівії, Венесуелі і Афганістані, іранську ядерну угоду, а також вихід США з договору про ракети середньої і меншої дальності і продовження СНО-3.

"Якщо Вашингтон заздалегідь не передасть свої позиції (по СНО-3), то нам доведеться вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки. При цьому президент підкреслив, що ми готові повернутися до нормального прагматичному діалогу з усіх аспектів стратегічної стабільності і контролю за озброєннями ", - сказав Ушаков.

Як зазначено, Путін і Помпео не обговорювали ситуацію в Україні, в тому числі заарештованих Росією українських моряків, а також справу інвестора Майкла Калві, що знаходиться під домашнім арештом.

У листопаді минулого року президент США Дональд Трамп скасував зустріч з Путіним на саміті G20 через морського конфлікту між Москвою і Києвом.

Ушаков підтвердив, що РФ погодиться на проведення зустрічі Путіна і Трампа найближчим часом, якщо Вашингтон звернеться з офіційною пропозицією. Це може бути зустріч "на ногах або більш грунтовна бесіда".