У Китаї хочуть прив’язати криптовалюти до власних активів компаній-емітентів

Все про економіку та фінанси

Китай міг би делегувати випуск цифрової валюти комерційним структурам, забезпеченої їх власними активами. Таку думку висловив колишній глава Народного банку Китаю (НБК) Чжоу Сяочуань на симпозіумі в Пекіні, організованому Державною адміністрацією за іноземними валютами, передає South China Morning Post, констатує liga.net.

У своєму виступі Чжоу зазначив, що Китай міг би винести урок з валютної системи Гонконгу, яка дозволяє комерційним структурам випускати банкноти, забезпечені їх власними активами.

Три гонконгські банки - Банк Китаю (Гонконг), HSBC і Standard Chartered - випускають банкноти на своє ім`я і тримають валютні резерви в доларах США. Валютне управління Гонконгу, де-факто центральний банк, гарантує, що долар США завжди коштує близько 7,8 гонконгських долара ($0,13). На думку Чжоу, якщо слідувати цій моделі валютної прив`язки, Китай може уникнути "величезних коливань", до яких схильна до криптовалюта як мінімум у перший період після запуску.

У перші дні появи цифрових валют НБК не забороняв такі активи, як біткоіни, але спекуляції і коливання цін змусили Китай заборонити криптовалюти. Проте Центральний банк Китаю розглядає можливість створення власної суверенної цифрової валюти і створив спеціальний інститут для вивчення цього питання.

У своєму виступі Чжоу припустив, що засновники ранніх цифрових валют були зацікавлені у швидкому прибутку, а не в створенні життєздатних засобів для фінансових транзакцій.

За словами Чжоу, Китай повинен вивчити і офіційний документ Facebook, випущений в червні, в якому говориться, що Libra буде пов`язана з кошиком основних валют і управлятися некомерційним консорціумом, який знаходиться в Швейцарії та складається з більш ніж двох десятків компаній, включаючи Visa, Mastercard, PayPal , eBay і Uber.

Він зазначив, що Libra може бути нової "сильною міжнародною валютою". І це поставить під загрозу транскордонні платежі і послабить роль суверенних валют. Хоча ризики для Китаю все ще малі, Чжоу підкреслив, що Пекін має "добре підготуватися і зробити китайський юань сильною валютою".

В кінці червня з`явилася інформація, що фінансові партнери соціальної мережі Facebook за криптовалюта Libra засумнівалися щодо її запуску.