У Хабаровську - 35-тисячний мітинг на підтримку арештованого губернатора з ЛДПР

Все про економіку та фінанси

У Хабаровську в суботу відбулася демонстрація на підтримку арештованого губернатора краю Сергія Фургала. В акції протесту, за різними оцінками, взяли участь від 5 до 35 тисяч осіб. Одночасно акції пройшли в Комсомольську-на-Амурі, Ельбані, Сонячному й інших містах краю. Заходи стали наймасовішими акціями протесту на Далекому Сході за кілька років, повідомляє "Радіо Свобода".

Протестний марш в Хабаровську почався о 12:00 за місцевим часом на площі Леніна в центрі міста. Присутні стартували на площі, не дивлячись на те що вона була закрита владою "для проведення дезінфекції через коронавірус", а до місця акції з ранку під`їхали кілька автозаків і патрульних машин.

Учасники прийшли з плакатами "Я/МИ Сергій Фургала", "Свободу Фургалу", "Він не давав красти єдиноросам". Авто, які проїжджали по вулиці Карла Маркса і Муравйова-Амурського, сигналили на підтримку демонстрантів, люди скандували "Свободу Фургалу" і "Москва, уходи".

До учасників вийшли заступник Фургала і його прес-секретар, передає видання "ДВХАБ". Демонстранти підписали петицію на підтримку губернатора.

Поліція і Росгвардія в результаті не втручалися в те, що відбувається, акція пройшла без затримань. К

Прес-служба губернатора розповсюдила звернення до жителів краю. У ньому присутніх подякували за підтримку і відзначили, що "такої одностайності ще не бачив ні Хабаровський край, ні Далекий Схід, ні Росія".

Фургала було затримано 9 липня біля свого будинку в Хабаровську і на наступний день арештований Басманним судом Москви. Чиновник підозрюється в організації двох вбивств і замаху на вбивство в середині двохтисячних років.

Політик - один з декількох російських керівників регіонів - не єдиноросів. Він представляє ЛДПР. Був депутатом Хабаровської законодавчої думи і двічі обирався в Держдуму. Там він очолював комітет з охорони здоров`я. У 2018 році він виграв протестне голосування в регіоні, перемігши губернатора В`ячеслава Шпорта. У першому турі він випередив його на 675 голосів, у другому - більше ніж на 40 відсотків.

За пред`явленими статтями йому загрожує ув`язнення аж до довічного терміну.