У ФРС США прогнозують "помітне сповільнення" економіки КНР у І кварталі

Все про економіку та фінанси

Зростання китайської економіки, як очікується, "помітно сповільниться" через зусилля для стримування коронавірусу, при цьому вплив уже відчувається на глобальних боргових ринках, сказав глава Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймс Буллард у вівторок, пише Reuters.

"Зусилля для взяття вірусу під контроль досить значні, тому економіка Китаю, як очікується, буде рости помітно повільніше в першому кварталі 2020 року", - сказав Буллард.

За його словами, попередні спалахи захворювань мали "відчутний" вплив на дохідність американських держоблігацій, який тривав доти, доки вірус не був "очевидно стриманий", і, схоже, те ж саме відбувається і сьогодні.

Буллард сказав, що, на його погляд, зниження ставок Федрезерву в минулому році підготувало економіку США до "м`якої посадки" після високих темпів зростання в 2018 році, дозволивши економіці повернутися до тренду поблизу 2% і уникнути більш глибокого уповільнення або скочування в рецесію.

Ніл Кашкарі, президент ФРБ Міннеаполіса, сказав у вівторок, що грошово-кредитна політика Федрезерву забезпечує лише невеликий поштовх економіці США.

Після триразового зниження в минулому році ключова ставка ФРС знаходиться в цільовому діапазоні 1,5-1,75%. Це наблизило політику ЦБ до "нейтрального або злегка аккомодаційної сьогодні, але не занадто аккомодаційної", сказав Кашкарі.

У відповідь на питання про можливі економічні наслідки епідемії коронавірусу в Китаї, яка забрала життя понад тисячі людей і яка, як очікується, завдасть серйозного удару по економічному зростанню КНР в поточному кварталі, Кашкарі сказав, що уважно стежить ситуацією.

"Очевидно, це (поширення вірусу) є знижувальним ризиком для Китаю", і, якби вірус поширився на США в тому ж масштабі, це "було б знижувальним ризиком для нашої економіки", додав він.

Якби ризик був досить серйозним, щоб вдарити по економіці США, це, ймовірно, спровокувало б заходи грошово-кредитної політики, сказав Кашкарі. 

Китай в середу повідомив про найменшу з кінця січня кількість нових випадків зараження коронавірусом, надавши вагу прогнозом високопоставленого медичного радника китайського уряду про те, що спалах захворювання може завершитися до квітня.

Світові ринки позитивно сприйняли цей прогноз, але інші міжнародні експерти, як і раніше, стурбовані поширенням вірусу, який забрав більше 1100 життів, і вважають, що оптимізм може бути передчасним.

Спалах коронавірусу в Китаї може досягти піку в лютому, а потім вступити в фазу плато перед затиханням, сказав головний медичний радник китайського уряду по епідемії Чжун Наньшань.

За його словами, ситуація в деяких провінціях КНР вже поліпшується, а число нових випадків захворювання знижується.

У відповідь на питання про прогноз Чжуна головний санітарний лікар Австралії Брендан Мерфі сказав: "Я думаю, що ще занадто рано про це говорити".

Загальна кількість заражених коронавірусів в Китаї досягло 44 653, за даними представників сфери охорони здоров`я, включаючи 2.015 нових підтверджених випадків у вівторок. Це найнижчий одноденний приріст числа нових випадків зараження з 30 січня.