У фракції "Слуга народу" хочуть скасувати військовий збір

Все про економіку та фінанси

10 жовтня нардеп Олександр Дубінський (заступник глави парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики) зареєстрував законопроекти №2252 та №2253 про внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексу щодо скасування військового збору (1,5%).

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що військовий збір “фактично повторює фіскальні функції податку на доходи фізичних осіб через однакові об’єкти оподаткування”, внаслідок чого “фонд заробітної плати зазнає надмірного податкового навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування вказаних доходів в інших країнах світу, що значно погіршує конкурентоспроможність вітчизняних підприємств та товарів на міжнародних ринках”, а також “стає фактором значної долі тіньової економіки країни, зокрема і тіньових зарплат, що видаються «в конвертах»” (цитати).

Як зазначається, за узагальненими розрахунками тільки за рахунок зростання мінімальної зарплати на 550 грн, що передбачене в проекті держбюджету на 2020 рік (4723 грн проти 4173 грн у 2019 році), дозволить додатково отримати в наступному році більше 20-25 млрд грн податків, базою оподаткування яких є заробітна плата.

"Таке зростання податкових надходжень повністю компенсуватиме скорочення надходжень до бюджету за рахунок скасування військового збору (за оперативною інформацією надходження у 2019 році станом на 10 жовтня становило 16,8 млрд. грн, приблизно 20 млрд. грн на рік).

В той же час при формуванні доходної частини Державного бюджету України в наступні роки необхідно також враховувати збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб за рахунок скорочення виплат заробітних плат у «конвертах»", - зауважується в пояснювальній записці.