У фракції "Слуга народу" хочуть скасувати податки на зарплату для громадян віком до 27 років

Все про економіку та фінанси

9 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2250, яким пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізосіб, який утримується із зарплат, для громадян, які не досягли 27-річного віку.

Крім того, вказану категорію громадян пропонується звільнити від сплати ЄСВ. Передбачається, що за таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування».

Автор законопроект - нардеп Олексій Кучер із фракції “Слуга народу”.

У пояснювальній записці він обгрунтовує свою ініціативу потребою стимулювання зайнятості молоді в Україні та зменшення масштабів трудової міграції закордон.

“Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці. Для прикладу, у Польщі задля вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади.

У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. Водночас, в українських реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг призведе лише до залишення в тіні справжніх розмірів доходу населення”, - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.