"Тютюнові" штрафи АМКУ на 6,5 млрд грн: суд відмовився накласти арешт на рахунки

Все про економіку та фінанси

Керівник відділу по роботі з державними органами "Бритіш Американ Тобакко Україна" Юрій Рилач заявив, що госпсуд розглянув клопотання АМКУ щодо арешту рахунків компаній - учасниць тютюнового ринку (в справі про штрафи на 6,5 млрд грн) та відхилив його, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вітаємо це рішення, тому що арешт рахунків міг поставити під загрозу нормальне функціонування великих компаній і негативно позначитися на податкових надходженнях до держбюджету" , - зазначив Рилач. 

За його словами, раніше Госпсуд Києва відмовив в задоволенні позову "Бритіш Американ Тобакко Україна" щодо скасування штрафу АМКУ, компанія продовжить оскаржувати рішення у другій інстанції і не планує оплачувати штраф.

"На жаль, рішення було не на нашу користь. Ми звернулися до апеляційного суду і зараз відкрито апеляційне провадження", - зазначив Рилач. 

Також компанія не виключає подачу в міжнародний арбітраж, ця опція зараз розглядається на рівні штаб-квартири в Лондоні.

Директор з корпоративних і юридичних питань  Imperial Tobacco Юлія Завалішина зауважила, що компанія не згодна з рішенням АМКУ щодо звинувачень в антиконкурентних діях і накладення штрафу, і буде продовжувати оскаржувати його у відповідних судових інстанціях.

"Тому позов АМКУ щодо арешту рахунків нами був сприйнятий як спроба тиску на операційну діяльність компанії . Щоб уникнути такого тиску і нарахування пені, ми були змушені заплатити штраф у повному обсязі після рішення суду першої інстанції не в нашу користь ", - вказала представниця Imperial Tobacco.

 

Гендиректор "Тедіс Україна" Тарас Корніяченко зауважив, що ця компанія теж вітає відмову суду накласти арешт на рахунки компаній - учасниць тютюнового ринку.

Як повідомлялося, АМКУ наклав штраф в розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії на чотирьох виробників сигарет і дистриб`ютора "Тедіс Україна".