ЦПК: наглядову раду Укрексімбанку очолила довірена особа Курченка й Азарова

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк повідомив, що 8 липня у Києві відбулось перше засідання нової наглядової ради банку.

“Головою колегіального органу управління державного банку обраний Торстен Пауль, заступником – Стівен Фішер.

Формування оновленої наглядової ради має на меті, зокрема, підвищення рівня корпоративного управління, забезпечення якісного оновлення державного банку, яке дозволить ефективно виконувати поставлені Урядом завдання відповідно до пріоритетів розвитку економіки країни”, - йдеться в заяві держбанку.

Раніше в Кабміні заявляли, що Торстен Пауль “має міжнародний досвід корпоративного банкінгу та управління ризиками в таких компаніях, як Volksbank та Deutsche Bank, з 2017 року – голова ради директорів Банку РБК в Казахстані” (цитата).

Торстен Пауль був призначений Кабміном за результатами відбору кандидатів на посади незалежних членів у наглядову раду Укрексімбанку компанією з добору персоналу «Уорд Хауел Україна», яка була визначена “на конкурсних засадах за участю міжнародних організацій” (цитата з урядового повідомлення).

При цьому Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції, зауважує, що Пауль Торстен “тривалий час працював довіреною особою у сім`ї Азарових та в Курченка” (цитата).

“Саме Пауль Торстен і досі зазначається керівником австрійської компанії “GEOLOG Oil & Gas Trading GmbH”. Ця компанія офіційно постачала пальне на німецькі заправки Курченка "Sparschwein Gas". “Geolog Oil & Gas Trading” зареєстрована за тією самою адресою, що і фірми Курченка і [Олексія, сина Миколи] Азарова у Відні. Дойче Велле не раз писали про чіткий зв`язок очолюваної Торстеном фірми "Geolog" з австрійсько-німецькими схемами Азарова-Курченка”, - зауважила Д. Каленюк.

Коментар НБУ - тут.