Ціни на золото - на максимумі з 2013 року, вартість нафти перевищила $70 за барель

Все про економіку та фінанси

Ціна на золото на тлі загострення ситуації на Близькому Сході піднялася до максимального рівня за останні шість років. У понеділок, 6 січня, під час торгів на Лондонській біржі вона піднялася на 2,3 відсотка до 1588,13 долара за унцію (31,1 грама - ред.). Це максимум з квітня 2013 року, констатує DW.

Протягом дня золото дещо подешевшало - до 1577 доларів, що, тим не менш, майже на 25 доларів вище, ніж увечері в п`ятницю. "У кризові часи золото розглядається як безпечна гавань", - прокоментував динаміку цін на дорогоцінний метал експерт німецького банку Commerzbank Даніель Бріземан (Daniel Briesemann). Німецькі інвестори виявляють серйозний інтерес до покупки золота.

За оцінками аналітиків Goldman Sachs Group Inc, в умовах тривалоїкризи між США та Іраном можливе різке зростання цін на нафту, якщо Ісламська республіка здійснить свою давню погрозу і перекриє Ормузьку протоку. Через неї здійснюється п`ята частина світових поставок нафти. У цьому випадку багато інвесторів можуть віддати перевагу золоту.

Нафта Brent подолала позначку в 70 доларів за барель

Світовий нафтовий ринок уже відреагував на нову кризу на Близькому Сході. Під час торгів на Лондонській біржі вартість нафти Brent вперше з травня 2019 року перевищила позначку в 70 доларів за барель, що на 2,08 відсотка вище, ніж минулої п`ятниці.

Різке загострення ситуації на Близькому Сході сталося після того, як у ніч на 3 січня американські військові поблизу аеропорту Багдада за вказівкою президента США Дональда Трампа ракетним ударом вбили іранського генерала Касема Сулеймані. В Ірані у відповідь оголосили про подальший вихід з "ядерної угоди" і ударах відплати по об`єктах США та Ізраїлю. Своєю чергою, президент США пригрозив вдарити по понад пів сотні об`єктів, які становлять цінність для Ірану.