Ціни на нафту знижуються на фоні зростання числа жертв коронавірусу

Все про економіку та фінанси

Ціни на нафту знижуються в четвер на тлі збільшення числа жертв коронавірусу в Китаї до 170 і скасування нових авіарейсів до великих міст країни, а також через зростання запасів нафти у США, пише Reuters.

Ф`ючерси на Brent знизилися на 1% до $59,21 за барель. Ф`ючерси на американську легку нафту WTI втратили 1,1% - до $52,76 за барель.

Проте ціни на нафту стабілізувалися в останні дні після обвалу, в результаті якого котирування впали до тримісячних мінімумів. Ринок намагається оцінити масштаб впливу вірусу на економічне зростання і попит на нафту і нафтопродукти.

"Немає переконливих доводів на користь того, що нафта повинна знизитися, поки ми не дізнаємося більше про те, наскільки сильно постраждає попит в результаті епідемії коронавірусу", - сказав нафтовий аналітик компанії Stratfor Грег Прідді.

Другий рейс з евакуйованими з китайського міста Ухань, де почався спалах, приземлився в Японії в четвер, при цьому у дев`яти осіб спостерігалися температура або кашель, повідомила телекомпанія NHK.

Число випадків зараження в Китаї перевищило 7700.

Авіакомпанії по всьому світу припиняють або скорочують прямі рейси у великі міста Китаю, в той час як влада попереджає про небезпеку таких поїздок, а число пасажирів зменшується.

Тим часом комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров`я пізніше в четвер проведе ще одне засідання, щоб знову розглянути питання про те, чи слід визнати швидке поширення вірусу глобальною надзвичайною ситуацією.

Додатковий тиск на нафтовий ринок зробили дані Управління енергетичної інформації (EIA), які вказали на більше, ніж очікувалося, зростання запасів нафти в США за минулий тиждень - на 3,55 мільйона барелів проти прогнозу в 0,48 мільйона барелів.

Тим часом запаси бензину в країні зросли 12-й тиждень поспіль і досягли історичного максимуму в 261,24 мільйона барелів.