Фондовий ринок Китаю впав на 8% на фоні поширення коронавірусу

Все про економіку та фінанси

Фондовий ринок Китаю на першій сесії після канікул впав на 8% (мінус 400 млрд дол), пише Reuters.

Це відбулося на фоні стурбованості інвесторів через поширення коронавірусу: за офіційними даними, кількість заражених зросла до 17,2 тис, кількість смертей - до 361.

Китайський ЦБ повідомив, що знижує ставку за операціями 7-денного зворотного репо до 2,40% з 2,50%, 14-денного - до 2,55% з 2,65%.

Центробанк Піднебесної також надав грошовому ринку ліквідність в обсязі 1,2 трильйона юанів ($173,81 мільярда) за допомогою операцій зворотного репо.

Ціни на нафту в понеділок продовжили знижуватися. 

Ф`ючерси на нафту марок Brent і WTI на минулому тижні подешевшали четвертий тиждень поспіль після скасування авіакомпаніями рейсів в Китай. Крім того, у другій за величиною економіці світу порушені ланцюжки поставок, що змусило найбільшу нафтопереробну компанію КНР Sinopec скоротити виробництво.

Ф`ючерси на нафту марки Brent знизилися на 0,65% до $56,25 за барель після падіння майже на 12% в січні - максимального з листопада 2018 року.

Ф`ючерси на американську легку нафту WTI втратили 0,12% до $51,50 за барель, раніше досягнувши сесійного мінімуму в $50,42. Ціна на WTI за січень впала на 15,6%, максимально з травня.

Саудівська Аравія ініціювала обговорення перенесення майбутньої зустрічі ОПЕК+ на початок лютого з березня, повідомили чотири джерела в ОПЕК+ минулого тижня після того, як різке зниження цін на нафту стривожило Ер-Ріяд.