Ціни на нафту Brent перевищили $40 за барель вперше з березня

Все про економіку та фінанси

Ціна на нафту марки Brent перевищила $40 за барель в середу вперше з березня на тлі оптимізму щодо перспективи продовження рекордних скорочень видобутку ОПЕК+, а також надій на відновлення попиту, ослабленого епідемією коронавірусу, пише Reuters.

Ф`ючерси на Brent з постачанням в серпні зросли на 1,44% до $40,14 за барель, на WTI - додали 2,31% до $37,66 за барель.

Група ОПЕК+ розглядає можливість продовження скорочень видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу, що еквівалентно приблизно 10% світового виробництва, до кінця липня або серпня, повідомили раніше джерела.

Зустріч групи повинна була відбутися 9-10 червня, але може бути перенесена на 4 червня.

"Ще більш глибокі скорочення прискорять процес відновлення балансу ринку", - сказали аналітики ING Economics, зазначивши, що "в міру просування у друге півріччя поточного року ринок уже налаштований на перехід від профіциту до дефіциту". 

Перспективи попиту поліпшуються в міру того, як економіки, включаючи Китай, другий за величиною споживач нафти в світі, починають відновлюватися після пандемії.

"Оскільки обмежувальні заходи проти поширення вірусу продовжують зніматися, ми очікуємо, що попит буде поступово відновлюватися", - повідомили аналітики Capital Economics, які чекають, що світове споживання нафти складе в середньому трохи менше 92 мільйонів барелів на добу в 2020 році.

Запаси нафти в США знизилися минулого тижня, в той час як запаси бензину і дистилятів виросли, показали дані Американського інституту нафти (API) у вівторок.

За даними API, запаси нафти скоротилися на 483 тис барелів до 531 мільйона за тиждень, що завершився 29 травня, тоді як аналітики припускали, що вони зростуть на 3 мільйони барелів.