"Центренерго" звинуватило ДТЕК Ахметова в зриві поставок вугілля перед похолоданням

Все про економіку та фінанси

Державне ПАТ "Центренерго" звинуватило енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова в зриві поставок вугілля перед прогнозованим похолоданням, а також в підвищенні цін на паливо, пише "БізнесЦензор".

"Найбільший приватний постачальник вугільної продукції зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС ПАТ "Центренерго", порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн. Більш того, користуючись критичною ситуацією з запасами палива, 13 січня постачальник надіслав на адресу "Центренерго" попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн до 2100 грн за тонну", - йдеться в в повідомленні "Центренерго".

Як відомо, найбільшим приватним постачальником вугілля для "Центренерго" є компанія "ДТЕК Енерго" Ріната Ахметова.

У компанії пояснили, що запуск шість блоків ТЕС "Центренерго" на природному газі 18 січня пов`язаний з нестачею вугілля.

За даними державної компанії, за станом на 11 січня на складах ТЕС "Центренерго" залишалося 40 тис. тонн вугілля, в порівнянні з 336 тис. тонн на 1 листопада 2020 року. 

Падіння запасів палива в "Центренерго" пояснюють тим, що протягом листопада та грудні 2020 року теплоелектростанції компанії працювали з максимальним навантаженням, поки значна частина інших теплових, а також атомних енергоблоків залишалися в простої через ремонтні роботи.

Так, по командам диспетчера Оператора системи передачі НЕК "Укренерго" виробництво електричної енергії на ТЕС "Центренерго" перевищило прогнозний баланс в листопаді на 29%, а в грудні - на 56%.

"Компанія була змушена додатково витратити 128 тис. тонн і 233 тис. тонн вугілля відповідно. Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС ПАТ "Центренерго"", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, 18 січня "Центренерго" підключило до роботи енергосистеми додатково 6 енергоблоків з використанням природного газу. У компанії уточнили, що газ від НАК "Нафтогаз України" "Центренерго" отримує на умовах відстрочення платежу.

При цьому раніше генеральний директор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салеєв заявляв, що запуск блоків ТЕС на газі "економічно сьогодні це абсолютно не обгрунтований". Він також повідомив, що в зв`язку з нестачею палива ДТЕК почне імпорт вугілля з Казахстану і збільшить поставки палива зі своїх шахт в Росії.

P.S.

У прес-службі ДТЕК заявляють про виконання договору на поставку вугілля для "Центренерго" в повному обсязі.

"На січень "Центренерго" була узгоджена поставка вугілля об`ємом 50 тис. тонн, який в найближчий день прибуде на адресу ТЕС ПАТ "Центренерго". Цей обсяг вугілля відповідає передоплаті, яку внесло ПАТ "Центренерго" (106 млн грн), і умовам, зафіксованим в специфікації до договору (1650 грн/т)", - повідомили в ДТЕК.

У холдингу уточнили, що загальний обсяг вугільної продукції, яку ДТЕК повинен відвантажити до квітня 2021 року, становить 600 тис. тонн. На прохання ПАТ "Центренерго" в листопаді-грудня 2020 року надано 400 тис. тонн вугілля, що на 100 тис. тонн вище плану-графіка, визначеного договором. ·

"На прохання ПАТ "Центренерго" ДТЕК здійснює поставку вугілля з випередженням графіка поставок, передбаченого договором", - підкреслюють в ДТЕК.