"Центренерго" каже, що вже не купує вугілля в ДТЕК

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Центренерго" з початку вересня купує вугілля держшахт за ціною 1650 грн/тонна (без ПДВ і транспортування), що на 300 грн дешевше ресурсу, який раніше постачався, пише "Енергореформа".

"Державні шахти пішли нам назустріч після наших звернень у зв`язку з необхідністю зниження собівартості одиниці електроенергії", - повідомили в прес-службі "Центренерго".

Як зазначається, з 1 по 7 вересня держшахти відвантажили вже 36,3 тис. тонн вугілля за новою ціною. 

При цьому в "Центренерго" зазначили, що ДТЕК перестав постачати вугілля на "Центренерго".

"Обсяг поставок за договором з ДТЕК, укладеним за сприяння Міністерства енергетики, склав трохи більше 36 тис. тонн із запланованих 100 тисяч тонн до кінця серпня. Ми повністю розрахувалися за поставлений ресурс, але подальші його поставки припинилися", - роз`яснили в ПАТ.

"Поставки з приватної шахти здійснюються", - підтвердили в прес-службі. За її даними, поставлено вже близько 10 тисяч тонн за ціною 1480 грн/тонна.

Раніше повідомлялося, що для стабільного проходження осінньо-зимового періоду компанії до кінця року потрібно 1,9 млн тонн вугілля, з яких 1,6 млн тонн - вугілля газової групи, 0,3 млн тонн - вугілля з низьким вмістом летких речовин.

"Не дивлячись на те, що запаси вугілля на ТЕС складають близько 600 тис. тонн, питання подальшого забезпечення паливом не знято", - підкреслювалося в релізі "Центренерго".

Раніше "Центренерго" зверталося до Кабінету Міністрів і Міненерго з проханням переглянути розрахункову вартість вугілля з держшахт, виходячи з її ринкової ціни, вказавши на укладення контракту з приватною українською шахтою на поставки вугілля за ціною 1480 грн/тонна (без ПДВ). В "Центренерго" пояснили, що зниження ціни закупівлі вугілля необхідно для виведення підприємства з фінансово-економічної кризи.

При цьому, за інформацією генкомпанії, вугілля державних шахт купувалося за ціною 1950 грн/тонна, а у групи "ДТЕК" з оперативного контрактом, укладеним за сприяння Міненерго, - по 1660 грн/тонна.

На початку вересня "Центренерго" знову закликало владу посприяти в залученні компанією кредитного фінансування держбанків. Раніше Ощадбанк відмовив компанії в кредиті, інформації про відповідь Укргазбанку не було. "Центренерго" мало намір залучити позики на суму 1,3 млрд грн.