ЄЦБ збільшив програму скупки активів на €600 млрд - до €1,35 трлн

Все про економіку та фінанси

Економіка єврозони переживає безпрецедентне скорочення в результаті пандемії коронавіруса і пов`язаних з нею обмежувальних заходів, сказала в четвер глава Європейського центробанку Крістін Лагард, додавши, що регулятор чекає відновлення активності в третьому кварталі, пише Reuters.

ЄЦБ зберіг рівень ставок за підсумками засідання в четвер і оголосив про збільшення обсягу екстреної програми скупки активів (PEPP) на 600 млрд євро до 1,35 трлн євро.

Регулятор не включив "сміттєві" бонди в програму, але повідомив, що горизонт скупки активів в рамках PEPP буде продовжений як мінімум до кінця червня 2021 року.

"Хоча дані досліджень та індикатори економічної активності в реальному часі вказали на деякі ознаки проходження дна на тлі поступового пом`якшення стримуючих заходів, поліпшення поки слабке в порівнянні зі швидкістю, з якою ці індикатори руйнувалися в попередні місяці", - сказала Лагард на прес-конференції.

Свіжі економічні індикатори і дослідження підтверджують різке скорочення економіки єврозони і швидке погіршення ситуації на ринку праці, додала глава ЄЦБ.

Згідно з оприлюдненими в четвер свіжим прогнозами, центробанк в рамках базового сценарію очікує зниження ВВП єврозони на 8,7% в цьому році й зростання на 5,2% в 2021-му.

"В цілому, рада керівників вважає, що баланс ризиків навколо цього базового прогнозу схиляється в бік зниження", - сказала Лагард.

За її словами, масштаб скорочення і відновлення буде в значній мірі залежати від тривалості та ефективності коронавірусних обмежень, успіху заходів, покликаних пом`якшити наслідки пандемії, і від того, як сильно постраждають потенціал пропозиції і внутрішній попит.

Хоча ЄЦБ чекає відновлення активності в єврозоні в третьому кварталі, його загальні темпи і масштаб залишаються вкрай невизначеними, сказала Лагард.