ЄЦБ: ВВП єврозони в 2020 році впаде на 8%, у 2021 році зросте на 5%

Все про економіку та фінанси

Європейський центробанк в четвер поліпшив свій прогноз для економіки єврозони на 2020 рік і тепер очікує падіння ВВП на 8%, тоді як червневий прогноз передбачав падіння на 8,7%, пише Reuters.

При цьому в 2021 році очікується менш виражене відновлення економіки - зростання на 5% проти попереднього прогнозу 5,2%, а 2022 році - на 3,2% замість 3,3%.

Баланс ризиків в економіці залишається зміщеним в бік зниження, сказала глава ЄЦБ Крістін Лагард в четвер.

ЄЦБ не став змінювати прогноз інфляції на поточний рік - зростання споживчих цін, як і раніше, очікується на рівні 0,3%. Прогноз на 2022 рік також збережений на рівні 1,3%.

У 2022 році ЄЦБ очікує зростання споживчих цін на 1% замість раніше очікуваних 0,8%.

ЄЦБ зберіг депозитну ставку на рівні мінус 0,5%, основну ставку рефінансування, яка визначає вартість кредитування в економіці, - 0,0%, ставка екстреного кредитування для банків - 0,25%.

Регулятор також не став змінювати обсяг екстреної програми скупки активів (PEPP), залишивши його на рівні 1,35 трлн євро.

"Рада керуючих буде проводити чисты покупки активів у рамках PEPP як мінімум до кінця червня 2021 року і в будь-якому випадку доти, доки не вирішить, що фаза коронавірусної кризи завершена", - йдеться в повідомленні регулятора.

ЄЦБ повторив, що очікує збереження ключових ставок на поточних або більш низьких рівнях, поки "не побачить стійкного наближення прогнозу інфляції до рівня, достатньо близького, але нижчого 2% в рамках прогнозного горизонта", що має стійко відображатися на динаміці інфляції, очищеної від волатильних і тимчасових факторів.