ЄЦБ: пандемія створює підгрунтя для наступної фінансової кризи

Все про економіку та фінанси

Пандемія коронавіруса в Європі посилила фінансову вразливість, породивши загрозу нових криз в майбутньому на тлі зростання рівня боргу і проблем банків, повідомив Європейський центральний банк, пише Reuters.

Економіка єврозони, як очікується, скоротиться приблизно на 10% в цьому році, і уряду прийняли ряд заходів, щоб обмежити шкоду, але є більш довгострокові наслідки, і деякі країни можуть зазнавати труднощів з виплатою боргів, що збільшує ризик їх виходу з єврозони, додав ЄЦБ.

Компанії з високим рівнем боргу також можуть не впоратися, в той час як наднизька рентабельність банків і зростання ризику корекції ринку нерухомості вносять свій внесок в спектр потенційних проблем, йдеться в звіті ЄЦБ про фінансову стабільність.

"Не дивлячись на те, що темпи поширення інфекції падають у багатьох країнах, вплив на економіку і ринки виявив і збільшив вразливість для фінансової стабільності єврозони", - йдеться в повідомленні ЄЦБ. 

Сукупний державний борг країн єврозони в цьому році може перевищити 100% ВВП, що значно вище рівня боргової кризи, і може наблизитися до 160% в Італії, яка вже стикається зі зростанням ставок ринку на те, що країні доведеться покинути єврозону.

"Якщо заходи, прийняті на національному або європейському рівні, будуть визнані недостатніми для збереження прийнятності боргу, ринкова оцінка ризику деномінації може ще більше зрости", - додав ЄЦБ.