ЄЦБ очікує падіння ВВП єврозони на 8,7% у 2020 році, в 2021-му - часткове відновлення

Все про економіку та фінанси

Європейський центральний банк очікує глибоку рецесію в єврозоні в 2020 році та лише часткове відновлення втрат у 2021 році, оскільки коронавірусні обмеження будуть тиснути на економіку впродовж тривалого періоду, пише Reuters.

Згідно з тим, що глава ЄЦБ Крістін Лагард назвала базовим сценарієм, регулятор прогнозує скорочення економіки блоку на 8,7% в 2020 році після більш ніж двомісячного весняного карантину для стримування спалаху коронавіруса.

Після цього центробанк прогнозує зростання економіки на 5,2% в 2021 році й на 3,3% в 2022 році, хоча Лагард сказала, що ризики для базового сценарію схиляються в бік зниження.

Лагард зауважила, що масштаб скорочення і відновлення буде в значній мірі залежати від тривалості та ефективності коронавірусних обмежень, успіху заходів, покликаних пом`якшити наслідки пандемії, і від того, як сильно постраждають потенціал пропозиції й внутрішній попит. 

Незважаючи на те, що попередні прогнози ЄЦБ, опубліковані в березні, не враховували вплив карантину, Лагард нещодавно спрогнозувала падіння ВВП в діапазоні від 8% до 12% в 2020 році.

ЄЦБ також переглянув різко вниз прогнози інфляції через падіння цін на нафту і впливу карантину. Тепер регулятор прогнозує зростання споживчих цін на 0,3% в цьому році, що значно нижче попереднього прогнозу в 1,1% і далеко від цільового показника майже в 2%.