ЄЦБ надрукує 750 млрд євро під нову програму з викупу облігацій

Все про економіку та фінанси

Європейський центробанк запустив нові закупівлі облігацій на суму 750 млрд євро. Відповідне рішення було прийняте на екстреному засіданні в середу через намагання підтримати економіку єврозону, яка страждає від пандемії коронавірусу, пише Reuters.

Центробанк запустив нову програму придбання облігацій, піднявши рівень запланованих закупівель на цей рік до 1,1 трлн євро.

"Надзвичайний час вимагає надзвичайних дій, - заявила глава ЄЦБ Крістін Лагард. - У нашій прихильності до євро немає обмежень. Ми налаштовані використовувати весь потенціал наших інструментів у межах свого мандату”.

Як було зазначено, покупки облігацій триватимуть, поки не закінчиться "фаза кризи" епідемії. ЄЦБ буде купувати як державні, так і недержавні папери (у т.ч. облігації нефінансових організацій).

Як і минулого четверга, ЄЦБ залишив свою депозитну ставку на рівні мінус 0,5%. Це може означати, що на думку ЄЦБ, подальше скорочення принесе більше шкоди, ніж користі.

У середу дохідність євробондів Італії зросла до понад 3%, що посилило занепокоєння щодо стійкості боргу. Покупки ЄЦБ та вербальні інтервенції знизили дохідність до приблизно 2,3%.