ЦБ Китаю вперше з 2016 року знизив процентну ставку

Все про економіку та фінанси

Центральний банк Китаю знизив у вівторок процентну ставку в рамках механізму середньострокового кредитування (MLF) вперше з початку 2016 року, щоб підтримати економіку, яка постраждала від ослаблення попиту в країні і за кордоном, пише Reuters.

Аналітики сказали, що скорочення, нехай і скромне, може бути ознакою того, що кроки центрального банку стає більш попереджувальними і що регулятор прагне послабити побоювання інвесторів з приводу того, що більш висока інфляція завадить йому вжити нових заходів стимулювання.

В останні тижні китайські державні облігації розпродавалися через побоювання, що влада може зайняти більш обережну позицію в грошово-кредитній політиці, незважаючи на більш різке, ніж очікувалося, уповільнення темпів економічного зростання.

Народний банк Китаю повідомив про зниження ставки в рамках річного механізму середньострокового кредитування (MLF) фінансових установ на 5 базисних пунктів до 3,25% з 3,30%.

ЦБ Китаю повідомив, що позичив фінансовим установам 400 мільярдів юанів ($56,92 мільярда) в рамках механізму, що трохи менше пакета кредитів MLF на суму 403,5 мільярда юанів, термін погашення яких закінчується у вівторок.