Три іноземці відмовилися входити в наглядову раду Приватбанку, - Різаненко

Все про економіку та фінанси

Три іноземні фахівці, призначені Кабміном незалежними членами наглядової ради Приватбанку, вирішили відмовитися від цієї посади, повідомив нардеп Павло Різаненко, пише “БізнесЦензор”.

Нижче - пряма мова П. Різаненка:

“Хто слідкує, ті пам’ятають, що 22 травня за результатами конкурсу щодо відбору незалежних членів наглядових рад державних банків КМУ призначив склад наглядових рад трьох державних банків (по 6 незалежних членів та по 2 «залежних», ще залишилося одне вакантне «залежне» місце по квоті АП).

Як член конкурсної комісії отримав повідомлення, що три новопризначені незалежні члени наглядової ради Приватбанку (члени-іноземні громадяни, які були в минулому складі ради Приватбанку) вирішили «не вступати на посаду члена наглядової ради». Причиною такого рішення вони називають неприйнятність вимог антикорупційного законодавства України щодо електронного декларування активів та доходів членами наглядових рад держбанків.

Дуже здивований таким рішенням, адже під час проведення інтерв’ю з цими кандидатами кожному з них індивідуально ставилось запитання щодо того, чи знають вони про особливості українського антикорупційного законодавства і щодо електронного декларування зокрема. Відповіді були ствердні та ними зазначалось, що вони готові виконати такі вимоги.

Не виключено, що справжня причина відмови зайняти місця в наглядовій ради Приватбанку – це аж ніяк не декларування, а повернення в Україну колишнього мажоритарного акціонера Приватбанку пана Коломойського та низка судових рішень на користь Коломойського в судах першої інстанції щодо Приватбанку після зміни президента”.

Згідно з рішенням Кабміну, незалежними членами наглядової ради Приватбанку стали Енгін Акчакоча, Андреа Монета, Стівен Силіг, Шерон Іскі, Надир Шейх, Еран Кляйн.

Андреа Монета, Стівен Силіг і Енгін Акчакоча вже були членами наглядової ради Приватбанку, сформованого після його націоналізації.

Представниками держави в наглядовій раді банку затверджені Артем Шевальов від Кабміну і Сергій Олексієнко від Верховної Ради, також повинен бути призначений представник за квотою Адміністрації президента.